Menü

Su Tankeri Ne İşe Yarar?

Su tankeri; suyun bir yerden başka bir yere güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan üstün teknoloji ile donatılmış büyük araçlardır. Suyun bir yerden başka bir yere taşınmasının yanı sıra su tankerinin birçok kullanım amacı vardır.

Su tankerleri günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Gerek yol temizlede gerekse yangın gibi doğal afetlerin kontrollü bir şekilde yönetilmesinde sık sık kullanılan bir destek aracıdır. Su tankeri hakkında teknik detaylar için su tankeri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hayatı normale döndüren etkenler arasında yer alan bu araçların kullanım alanlarına detaylı bir şekilde değinmek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz. Su tankeri ne işe yarar ve kullanım alanları nelerdir inceleyelim.

 

Su Tankeri Kullanım Alanları Nelerdir?

 

Su Taşıma
Gerekli görüldüğü takdirde su taşıma amacıyla kullanılan bu araçlar dağıtım işinde de kullanılır. Üretiminin başlıca sebebi budur. İçerisinde bulunan geniş alan sayesinde tek seferde tonlarca su taşıyıp dağıtımını yapabilmektedir.

Su taşıma görevini üstlenen su tankerleri temiz suyun ya da sulama suyunun taşınmasında büyük rol üstlenmektedir. İçme suyunun da taşınabildiği su tankeri temiz suya erişimin kısıtlı olduğu alanlara da su taşıyabilmektedir. İç kısmı tamamen paslanmaz çelikten üretilen su tankerleri ile sağlıklı suyun taşınması oldukça kolaydır.

Sulama
Su tankerinin kullanım alanları içerisinde en çok kullanıldığı alanlardan biri sulamadır. Özellikle yol kenarlarındaki bitkileri sulama amacı ile kullanılan su tankeri yüksek su kapasitesi sayesinde çok büyük alanları kısa bir sürede sulayabilmektedir. 3 tonluk su tankeri, 5 tonluk su tankeri gibi farklı kapasitelerde su tankerleri mevcuttur.

Yol ve Tünel Temizliği
Özellikle sonbahar ayında sıkça etrafımızda göreceğimiz araçlardan sadece biridir. Yerlere düşmüş ve dökülmüş olan yaprakları su yardımı ile temizlemektedir. Sadece sonbahar değil yılın her döneminde sıkça göreceğimiz bu araç yazın ise yolun serinlenmesi için karşımıza çıkmaktadır. Tıkanmış ve kirlenmiş olan tünellerin temizliğinde ise sık sık kullanılmaktadır.

Ayrıca yol bakımı yapıldığı zaman yol üzerinde biriken kumun su yardımı ile hızlı bir şekilde temizlenmesine de yardımcı olur. Su tankerinin kendisine bağlı olan pompasını kullanarak aynı zamanda araç altından akan sular ile birlikte yol ve tünel temizliğini düzgün bir şekilde yapabilmektedir.

Yangına Müdahalede Su Tankeri
Son yıllarda artan orman yangınları su tankerlerine olan ihtiyacı oldukça arttırmıştır. Su tankerleri çok fazla su taşıma kapasitesine sahip olduğu için orman yangını gibi yangın söndürme faaliyetlerinde kullanılması gereken en önemli araçlardan biridir.

Çünkü su tankeri basınçlı su pompası sayesinde suyu çok geniş alanlara ulaştırarak hızlı bir şekilde yangına müdahale edilmesini sağlamaktadır. Silindirik bir yapıya sahip olduğu için dar alanlarda da kullanımı oldukça kolaydır. Örneğin dar bir sokakta çıkan yangında su tankeri ile müdahale edilmesi kolaydır.

Su tankerlerinde tek kademeli santrifrüj bir pompa bulunmaktadır. Bu pompa sayesinde yangına müdahale edilir ve hızlı sonuç alınır. Su tankeri içerisinde bulunan dalgakıran sayesinde tanker içerisindeki su dengesiz bir hal almaz ve tankeri olası devrilme tehlikesinden korur. Bu da tankerin kullanımını daha kolay bir hale getirir.

Su tankeri treyler TSE normlarına uygun olarak üretilmekte ve Avrupa Standartlarına bağlı olarak sizlere sunulmaktadır. Su tankeri kaç ton su alır sorusunun cevabı değişkenlik göstermektedir. 40.000 litre kapasiteye kadar kullanılabilen su tankerleri suyun ihtiyaç duyulan alana ulaştırılmasında en mantıklı yoldur.

 

Su Tankeri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 

Sulama tankeri, suyun taşınması, dağıtımı, basınçlı su ile yol ve tünel temizliği veya yangınla mücadele amacıyla çeşitli ekipmanlarla donatılarak, taşıyıcı aracın kapasitesine ve kullanım amacına uygun olarak değişik hacim ve özelliklerde üretilir.

Arazöz imalatı, su tankeri kiralama ya da su tankeri satın almak isteyen kişiler tanker imalatı konusunda oldukça tecrübeli ve uzman olan firmamız Teknik Tanker ile iletişime geçebilir ve tanker fiyatları hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilir.

Su tankeri fiyatları tanker kapasitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Paslanmaz tanker sınıfında yer alan su tankeri hakkında teknik detaylı bilgi almak isterseniz web sitemizdeki bağlantıyı inceleyebilir, ayrıca bize ulaşarak su tankeri fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Arazöz, tanker ve vidanjör arama.