Menü

Vidanjör Nedir?

Vidanjör nedir, bu kelimeyi duyup ne olduğunu araştıran insanların sayısı oldukça fazladır. Çamur ve sıvı atıklarını bir pompa aracılığıyla sahip olduğu tankerin sistemine depolayıp transferini sağlayabilen bir araçtır. Vidanjörler ilk dönemlerde maden ocaklarında bulunan çamur ve bulamaçların transfer işleminin gerçekleştirilmesini sağlamaktaydı. Lakin günümüzde bu araçlar birçok alanda çeşitli atık transferinin işleminde rol almaya başlamıştır. Vidanjör kaç metreden çeker? Bu soruya cevap verecek olursak bağlı olan aparatlar oldukça derinlere inmektedir.

Çağımızda vidanjör adı verilen bu araçlar, çalışma alanlarında çeşitli çamur ve atıkları temizleyerek, şebeke sistemlerinizde oluşan tıkanıkları ve sondaj işlerinden geriye kalmış kalıntıları vakumlama işlemi yaparak temizlenmesini ve olası sorunları ortadan kaldırır. Bu araç çeşitleri kanalizasyon sistemi bulunmayan bölgelerdeki atıkların temizlenme görevini üstlenerek önemli rol almaktadır.

 

Vidanjör Çeşitleri

 

Vidanjörlerin birçok modeli bulunmaktadır. Bu araç çeşitleri kanalizasyon sistemi bulunmayan bölgelerdeki atıkların temizlenme görevini üstlenerek önemli rol almaktadır.

Bunlardan biri de teleskopik emiş boomlu vidanjörlerdir. Teleskopik emiş boomlu vidanjör nedir? Diye soracak olursak; fosseptik çukurları ve kanalizasyonda biriken pis su ve atıkları çekme ve transfer etmek üzere tasarlanan özel olarak imal edilen ekipmanlara sahip araçlardır.

Kaset boomlu vidanjörde, aynı anda yıkama ve temiz su transferi işlemlerinizi sağlamaktadır. Çalışma şekilleri bu tarzda gerçekleşen araç olma özelliğini barındırmaktadır. Gereksinim duyduğunuz vidanjör modelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Vidanjör Nasıl Çalışır?

 

Foseptik çukurlarında biriktirilen insani atık ve birikintileri çekmek için de kullanılan bu araçlar, bölgelerde oluşan lağım tıkanıklıklarını açmak için en çok tercih edilen araçlardır. Vidanjörler sahip oldukları emme borularının aracılığıyla sıvı ile temasa geçmesinin ardından santrifüj pompanın emiş gücünü kullanarak tankları doldurmaktadır. Toplanılan atıklar ilgili resmi kurumların belirlediği atık alanlarına boşaltılır.

 

Kiralık Vidanjör ve Önemi

 

Vidanjör kiralama hizmetlerimizle sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Ev ve işyerlerinizde olası tıkanma durumlarında kiralık vidanjörlerimiz sizlerin yardımına yetişerek sorunlarınızı çözer.

Müşterilerimize, atık su nakliyesi, fosseptik kuyu temizleme, kanal açma gibi saha temizliğinin sağlanması gibi alanlarda hizmet sunmaktayız. Kiralık vidanjör araçlarımız sizi birçok dert ve sıkıntıdan kurtarır, olası tıkanıklık ve temiz ve su transfer işlemlerinizde önemli rol oynar. Vidanjör kirala hizmetleri için +90 212 652 70 70 no’lu telefon numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Vidanjör Nerelerde Kullanılır?

 

Septik tank ve lağım kuyuları; Atık şebeke kanallarının bulunmadığı bölgelerde fosseptik kuyuların boşaltılması için kullanılır. Kırsal bölgelerde atıkların yok edilmesi için elzemdir.

Kanalizasyonlar ve rögar, arama kurtarma çalışma alanlarında, restoran, kafe ve oteller, doğal felaket, sel ve benzeri durumlarda, tehlikeli madde ve atık su taşıma işlemlerinde, endüstriyel amaçlar, yapı inşaat bölgeleri gibi birçok alanda vidanjörün kullanım ağı oldukça geniştir ve bu alanlarda önemli rol üstlenmektedir.

Doğal afet ve sel oluşumunda kişileri ve bölgedeki insanların kurtarma operasyonu için çamurlu ve temiz suyun boşaltılması gerekir. Böylece arama kurtarma ekipleri için oldukça önemli bir yere sahiptir.

 

Vidanjör İmalatı

 

Vidanjörlerin günlük yaşamımızda özellikle kentleşmenin yoğun olduğu bölgeler için büyük bir gereklilik duyulmaktadır. Vidanjör araçları farklı hacimlere ve özelliklere sahip olmasından dolayı kanalizasyon sistemlerinde yer alan tıkanıklıkları gidermek için kullanılması gereken araçlardır. Vidanjör araçları ilk dönemlerde kamyon kasası olarak imal edilmekteydi. Üzerlerine entegre edilmiş tank ve pompa ekipmanları ile tamamlanarak böylece günümüzde vidanjör şeklini almıştır. Vidanjör imalatında dayanıklı malzeme kullanılması şarttır. İmal edilen tank ve pompa gibi parçalar tankın üzerine büyük bir titizlik ile yerleştirilmesi gerekmektedir. Vidanjör imalatında siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmetler sunuyoruz. Uzman mühendis kadrolarımızla Vidanjör imalatına dair profesyonel çalışmalar sergilemekteyiz.

Firmamız araç üstü ekipmanlar konusunda deneyimli kadrosuyla, sektörde geniş bir müşteri ağına sahip olmakla beraber belediyelere vidanjör imalatı ve üretimi yapmaktadır. Vidanjör imalatında oldukça sağlam yapıya sahip kaliteli malzemeler kullanmaktayız. Müşterilerin talebine göre üretim ve imalatı sağlayarak kaliteli hizmet sunmaktayız.

 

Satılık Vidanjör

 

Satılık vidanjör satışı konusunda uzun yıllardır hizmet veren firmamız siz değerli müşterilerine en kaliteli ve uzun ömürlü araç üstü ekipmanları ve tankerleri sizlere sunmaktadır. Satılık vidanjör hakkında bilgi almak için +90 212 652 70 70 telefon numarasından ya da info@tekniktanker.com.tr mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanalizasyon sistemlerinin belirli aralıklarda bakımın yapılması oldukça önem arz etmektedir. Alt yapı sistemleri kentlerin en gizli alanları olmaktadır. Bu alanları iyi şekilde tasarlamak şehrin tüm pisliğini kolay yöntemlerle tahliye edecekken kötü inşa edilmesinin sonucunda büyük sorunlara ve problemlere sebebiyet vermektedir.

Bu bağlamda yüksek basınçlı kanal açma makinalarına ihtiyaç çok daha fazla duyulmaktadır. Kanalizasyon tıkanmalarında yüksek basınç ile tıkanmasına sebep olan maddelerin parçalanması ile açılması sağlanmalıdır. Profesyonel şekilde tasarlanan ve işlem yapan bu makineler ciddi tıkanmalarda önemli rol almaktadır.

Arazöz, tanker ve vidanjör arama.