Menü
Su Tankeri Kaç Ton Su Alır?

Su Tankeri Kaç Ton Su Alır?

Taşımacılık sektöründe en çok kullanılan araçlardan biri tankerlerdir. Tüm dünyada kullanım alanı oldukça yaygın olan ve özellikle su taşımacılığı için kullanılan tankerler kurtarıcı niteliğindedir. Su tankeri olarak da bilinen arazöz farklı büyüklüklerde hacimlerde üretilebilen bir araçtır.

Su tankeri; sulama yapmak, yolları yıkamak ve ihtiyaç halinde suyu gerekli bölgeye taşımak amacı ile kullanılan büyük bir araç çeşididir. Su tankerinin aldığı su miktarı oldukça fazladır. Elbette ki tankerin büyüklüğüne bağlı olarak su tankerinin kaç ton su aldığı değişmektedir. 28.000 litre ile 40.000 litre arasında su taşıma kapasitesine sahip olan bu araçlar oldukça faydalı ve kullanışlı olması sebebi ile kullanım alanı çok yaygındır.

Su tankerleri genellikle silindirik bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra eliptik ve D şeklinde su tankeri modelleri de mevcuttur. Su tankeri üretiminde kullanılan tüm malzemeler paslanmaz çeliktir. Tankerin içi sürekli su ile temas ettiğinden kullanılan malzemelerin paslanmaz olasılığı yüksektir. Bu yüzden su tankeri imalatının kilit noktalarından biri paslanmaz çelik malzemelerin kullanılmasıdır.

Ayrıca su tankeri tonlarca su taşıdığı için içerisinde dalgalanmalar oluşması mümkündür. Oluşan bu dalgalar tankerin denge problemi yaşamaması için tanker içerisine yapılan dalgakıranlar ile bunu engellemek mümkündür.

Farklı renklerde ve farklı modellerde üretilebilme özelliğine sahip olan su tankerleri hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

Su tankeri sulama amacı ile kullanılacak ise tankerin önüne bir ekipman yerleştirilir ve sulama bu şekilde daha kolay gerçekleştirilir. Kullanım amacına göre şekillenebilen su tankerleri çok amaçlıdır ve bu da oldukça faydalı bir özelliktir.

 

Su tankeri hangi amaçlarla kullanılır?

Su tankeri sadece sulama ya da yıkama amaçlı kullanılan bir araç değildir. Aynı zamanda su tankeri ile temiz su da taşınabilmektedir. Temiz suya ihtiyaç duyulan bölgelere su aktarımı yapmak için su tankeri kullanılabilmektedir.

Ek olarak su tankerinde bulunan pompalar sadece suyu boşaltmak için değil aynı zamanda tankere su doldurmak için de kullanılabilmektedir. Yani suyu vakumlama özelliğine sahiptir.

Su tankeri fiyatları kullanım amacına ve kapasitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin akaryakıt tankeri fiyatları ile gıda tankeri fiyatları birbirinden farklıdır. Kullanılan malzemenin çeşidine bağlı olarak tanker fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Örneğin su tankeri imalatında özellikle kullanılması gereken bazı malzemeler bulunmaktadır. Nokta izolasyonu sağlamak amacı ile yani su sızıntılarını önlemek amacı ile kullanılan özel ekipman ve malzemeler bulunmaktadır.

Her tanker kendine has bir üretim sürecinden geçer. Tankerlerin düzenli aralıklar ile özel bit temizlik suyu ile temizlenmesi gerekmektedir. Özellikle su taşıma tankerlerinin ve gıda tankerlerinin temizlik aşamaları rutin bir şekilde gerçekleştirilerek tankerlerin steril bir hal alması sağlanmalıdır.

Buna bağlı olarak da tanker fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Her tankerin kendine has bir özelliğe sahip olması, kullanım alanının farklı olması ve tanker imalatında kullanılan malzemelerin farklı olması tanker fiyatlarını etkileyen segmentler arasında yer almaktadır.

Tanker fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız ve tanker satın almak istiyorsanız Türkiye’nin en iyi tanker imalat firması ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Teknik Tanker olarak tanker imalatı konusunda oldukça tecrübeli ve uzman bir şirketiz.

300 metre kare açık alan, 1000 metre kare kapalı alan ve 100 metre kare boyahanemiz ile tüm Türkiye’ye hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Firmamızı teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli yenileyerek ve inovasyonları takip ederek en kaliteli tanker modellerini sizler için üretiyoruz.

Tanker fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

 

4000 Galon Su Tankı

Büyük mesafeli su projeleriniz için, Teknik tanker 4000 Galon Su Tankı’nı seçin. Yüksek mukavemetli çelikten üretilmiştir ve maksimum verimle çalışacak şekilde tasarlanmıştır, seçtiğiniz su tankeri, tüm tankerlerimiz, su tankının süresini bozulmaya karşı uzatmaya yardımcı olan ilave bir özellik olan bir iç kaplama ile kaplanmıştır. 4000 Galon Su Tankeri müşterinin renk isteğine göre boyandı ve hızlı bir şekilde teslim edildi.

Özellikler, Malzeme Güvenliği;

 • Su Hacim Kapasitesi: 4.000 Galon
 • Pompalar: 350 gpm
 • Tank Uzunluğu: 15ft
 • Yükseklik: 60 ″ çaplı kafa kapalı
 • Su Spreyi Mekaniği: PTO tahrikli pompa
 • Sprey kafaları: 5 sprey kafaları
 • Yerçekimi çubukları: 6 ″ Sparger Yerçekimi Boşaltma Çubuğu Opsiyonel

 

2000 Galon Su Tankeri

En çok satan ürünlerimizden biri olan TEKNİK TANKER 2000 Galon Su Deposu ününe kadar çıkmaktadır. Mükemmel performans, dayanıklılık ve ömür, sürekli olarak müşterinin favorisi haline getirir. Tüm tanklarımız, su tankının süresini bozulmaya karşı uzatmaya yardımcı olan ek bir özellik olan bir iç kaplama ile kaplanmıştır. 2000 Galon Su Tankı müşterinin renk isteğine göre boyandı ve hızlı bir şekilde teslim edildi.

Özellikler, Malzeme Güvenliği

 • Su Hacim Kapasitesi: 2.000 Galon
 • Pompalar: 350 gpm
 • Tank Uzunluğu: 10 ′
 • Yükseklik: 48 ″ çaplı kafa kapalı
 • Su Spreyi Mekaniği: PTO tahrikli pompa
 • Sprey kafaları: 5 sprey kafaları
 • Yerçekimi çubukları: 6 ″ Sparger Yerçekimi Boşaltma Çubuğu Opsiyonel

Siz de su tankeri satın almak istiyorsanız su tankeri fiyatları için bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.