Menü

Su Tankeri Kaç Ton Su Alır?

Taşımacılık sektöründe en çok kullanılan araçlardan biri tankerlerdir. Tüm dünyada kullanım alanı oldukça yaygın olan ve özellikle su taşımacılığı için kullanılan tankerler kurtarıcı niteliğindedir. Su tankeri olarak da bilinen arazöz farklı boyutlarda ve hacimlerde üretilebilen bir araçtır.

Su tankeri; sulama yapmak, yolları yıkamak ve ihtiyaç halinde suyu gerekli bölgeye taşımak amacı ile kullanılan büyük bir araç çeşididir. Su tankerinin aldığı su miktarı oldukça fazladır. Elbette ki tankerin büyüklüğüne bağlı olarak su tankerinin kaç ton su aldığı değişmektedir. 28.000 litre ile 40.000 litre arasında su taşıma kapasitesine sahip olan bu araçlar oldukça faydalı ve kullanışlı olması sebebi ile kullanım alanı çok yaygındır.

Su tankerleri genellikle silindirik bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra eliptik ve D şeklinde su tankeri modelleri de mevcuttur. Su tankeri üretiminde kullanılan tüm malzemeler paslanmaz çeliktir. Tankerin içi sürekli su ile temas ettiğinden kullanılan malzemelerin paslanma olasılığı yüksektir. Bu yüzden su tankeri imalatının kilit noktalarından biri paslanmaz çelik malzemelerin kullanılmasıdır.

Ayrıca su tankeri tonlarca su taşıdığı için içerisinde dalgalanmalar oluşması mümkündür. Oluşan bu dalgalar tankerin denge problemi yaşamaması için tanker içerisine yapılan dalgakıranlar ile bunu engellemek mümkündür.

Farklı renklerde ve farklı modellerde üretilebilme özelliğine sahip olan su tankerleri hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

Su tankeri sulama amacı ile kullanılacak ise tankerin önüne bir ekipman yerleştirilir ve sulama bu şekilde daha kolay gerçekleştirilir. Kullanım amacına göre şekillenebilen su tankerleri çok amaçlıdır ve bu da oldukça faydalı bir özelliktir.

 

Su Tankeri Hangi Amaçlarla Kullanılır?

 

Su tankeri sadece sulama ya da yıkama amaçlı kullanılan bir araç değildir. Aynı zamanda su tankeri ile temiz su da taşınabilmektedir. Temiz suya ihtiyaç duyulan bölgelere su aktarımı yapmak için su tankeri kullanılabilmektedir.

Ek olarak su tankerinde bulunan pompalar sadece suyu boşaltmak için değil aynı zamanda tankere su doldurmak için de kullanılabilmektedir. Yani suyu vakumlama özelliğine sahiptir.

Su tankeri fiyatları kullanım amacına ve kapasitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kullanılan malzemenin çeşidine bağlı olarak tanker fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Örneğin su tankeri imalatında özellikle kullanılması gereken bazı malzemeler bulunmaktadır. Nokta izolasyonu sağlamak amacı ile yani su sızıntılarını önlemek amacı ile kullanılan özel ekipman ve malzemeler bulunmaktadır.

Her tanker kendine has bir üretim sürecinden geçer. Tankerlerin düzenli aralıklar ile özel bir temizlik suyu ile temizlenmesi gerekmektedir. Özellikle su taşıma tankerlerinin ve gıda tankerlerinin temizlik aşamaları rutin bir şekilde gerçekleştirilerek tankerlerin steril bir hal alması sağlanmalıdır.

Tanker fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Her tankerin kendine has bir özelliğe sahip olması, kullanım alanının farklı olması ve tanker imalatında kullanılan malzemelerin farklı olması tanker fiyatlarını etkileyen segmentler arasında yer almaktadır.

Tanker fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız ve tanker satın almak istiyorsanız Türkiye’nin en iyi tanker imalat firması ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Teknik Tanker olarak tanker imalatı konusunda oldukça tecrübeli ve uzman bir şirketiz.

300 metrekare açık alan, 1000 metre kare kapalı alan ve 100 metre kare boyahanemiz ile tüm Türkiye’ye hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Firmamızı teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli yenileyerek ve inovasyonları takip ederek en kaliteli tanker modellerini sizler için üretiyoruz.

Tanker fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

4000 Galon Su Tankı

 

Büyük boyutlu su projeleriniz için, Teknik tanker 4000 galon su tankını seçebilirsiniz. Yüksek mukavemetli çelikten üretilmiştir ve maksimum verimle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Su tankerlerimiz, su tankının ömrünü uzatmaya yardımcı olan bir iç kaplama ile kaplanmıştır. 4000 galon su tankeri müşterinin renk isteğine göre boyanır ve hızlı bir şekilde teslim edilir.

Özellikleri ve Malzeme Güvenliği;

 • Su Hacim Kapasitesi: 4.000 Galon
 • Pompalar: 350gpm
 • Tank Uzunluğu: 15ft
 • Yükseklik: 60″ çaplı kafa kapalı
 • Su Spreyi Mekaniği: PTO tahrikli pompa
 • Sprey Kafaları: 5 sprey kafalı
 • Yerçekimi Çubukları: 6″ Sparger Yerçekimi Boşaltma Çubuğu (Opsiyonel)

 

2000 Galon Su Tankeri

 

2000 galon su deposu en çok satan ürünlerimizden biridir. Mükemmel performansı, dayanıklılığı ve uzun ömürlü oluşu sayesinde müşterilerimizin favori ürünlerinden biridir. Su tankerlerimiz, su tankının ömrünü uzatmaya yardımcı olan bir iç kaplama ile kaplanmıştır. 2000 galon su tankeri müşterinin renk isteğine göre boyanır ve hızlı bir şekilde teslim edilir.

Özellikleri ve Malzeme Güvenliği;

 • Su Hacim Kapasitesi: 2.000 Galon
 • Pompalar: 350gpm
 • Tank Uzunluğu: 10′
 • Yükseklik: 48″ çaplı kafa kapalı
 • Su Spreyi Mekaniği: PTO tahrikli pompa
 • Sprey kafaları: 5 sprey kafalı
 • Yerçekimi Çubukları: 6″ Sparger Yerçekimi Boşaltma Çubuğu (Opsiyonel)

Su tankeri satın almak istiyorsanız su tankeri fiyatları ile ilgili bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Arazöz, tanker ve vidanjör arama.