Menü

Gıda Tankerleri Kaç Ton Sıvı Alır? Neler Taşır?

Paslanmaz tankerler, meyve suları, sıvı yağlar, süt ve sıvı süt ürünleri gibi gıdaların taşınmasına hizmet eder. Yüksek özen ve itinaları ile bilinen gıda tankerleri aynı zamanda ürünlerinizi güvenilir ve sağlıklı bir şekilde taşır.

 

Peki sıvı gıdaların taşınması için hizmet veren gıda tankları, 1 tankerde kaç ton su alır?

 

Azami yüklü ağırlıklarına göre; 1.Sınıf tankerler: 9-10 ton, 2.Sınıf: 12-13 ton, 3.Sınıf: 15,17 ton su alabilmektedir.

Eşsiz Tasarımları ile Tanker Çeşitleri Nelerdir?

Gıda tankerlerinin tek bölmeli, semi treyler, 3 bölmeli, araç üstü ve yarı römork gıda tankerleri şeklinde çeşitleri bulunmaktadır. Tankerlerimiz, olası devrilme durumlarına karşı armatürler ile desteklenmektedir.

Tankerlerimizin imalatında sağlınıza zarar verecek hiçbir malzeme bulunmamaktadır. Tankların hangi gıdalara uygun olarak tasarlanacağı çok önemlidir. İhtiyacınız olan tankeri belirlemek için +90 212 652 70 70 numaralı telefonumuz üzerinden bizimle iletişime geçin.

 


gıda tankeri kaç ton alır

 

 

Paslanmaz Araç Üstü Gıda Tankeri ve İşlevsel Özellikleri

 

Paslanmaz çelik tankerler, silindirik kesitte 304l-CRNI paslanmaz 4 mm sacdan TIG-MIG kaynağı kullanılarak imal edilmektedir. Pompaya yakın bir yerinde, su miktarını gösteren şeffaf seviye göstergeleri vardır. Gıda ile temas eden tankın alt kısımlarının paslanmaması için komple paslanmaz malzemeler kullanılmıştır.

Tanklara sıvıların giriş ve çıkışını hızlı bir şekilde sağlamak için paslanmaz menhol kapağı kullanılmıştır. Daha fazla bilgi için info@tekniktanker.com.tr iletişim adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Geniş Hacim Alternatifli Tankerlerin Dolum Oranı ve Boşaltımı

 

Geniş kapasitelere sahip olan gıda tankeri çeşitlerimizde, dolum aşaması sıvı üst kapaklarından tanka girer veya sayaç vasıtasıyla tabana pompalanır. Boşaltım ise bir pompa aracılığıyla gerçekleşir. Tüm bu aşamalar sırasında sıvılar temas ettiği yerleri kolay paslandıracağından, tankerlerimiz için paslanmaz saclar üretilmiştir.

 

Kesintisiz Yüksek Performanslı Robotik Kaynak Teknolojileri

 

Boşaltım kapağı içerisinde, hiçbir ürün kalmayacak şekilde boşaltım sağlaması için, otomatik fren kilit sistemine sahip olması güvenliğiniz için önem arz eder. Tüm bu güvencelere sahip tankerlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişim adreslerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Dayanıklı Gövde Yapılı Tankerlerin Gıda Taşımacılığı

 

Teknik Tanker olarak dayanıklı gövde yapısı ve üstün üretim teknolojisi ile imal ettiğimiz gıda tankerleri uzun ömürlü olarak sizlere hizmet vermektedir. Standartlara uygun olarak ürettiğimiz tankerler, pratik kullanımı ve kolay temizliği sayesinde, gıda taşıma araçlarımızdaki ürünler hassasiyetle korunarak ilk günkü özelliklerini korur. Farklı konfigürasyonlarda özel ekipmanlar sunmaktayız. Bu ekipmanlar, boşaltım sistemleri, hacim ve bölme sayısı gibi donanım çeşitliliği sayesinde modüle edilebilir tankerlerimiz işlerinizi kolaylaştırır.

Arazöz, tanker ve vidanjör arama.