Menü

Arazöz Nedir? Arazöz Nerelerde Kullanılır?

Arazöz (Fransızca arroseuse), kamyon, traktör türünde bir taşıta su tankı ve sulama sistemi yerleştirilerek imal edilen ve genellikle ön ya da arkasında sulama düzeneği bulunan motorlu araçtır. Arazöz, yolların ve meydanların temizlenmesinde ve de yol kenarlarında bulunan yeşillikleri sulama için kullanılır.

Arazöz Araçları Ne İşe Yarar?

Arazöz, yolları ve meydanlarının temizlenmesinde ve de yol kenarlarında bulunan yeşillikleri sulama için kullanılır. Gerek yol üstü, gerekse yol kenarlarında oluşan pisliklerin sulama yöntemiyle temizler. Toprak, bozuk satıhlı ve stabilize yollardaki toz oluşumunu engellemek için de faydalanılır. Yapı inşaatları ve özellikle yol inşaatlarında çalışan makinelerin su teminini sağlamak için de kullanılır.

Arazözler Kaç Ton Su Alır?

Arazözler, yüksek kapasiteli araçlar olarak bilinirler. Özellikle su taşıma amacıyla kullanılan bu araçlar, 4.000 litre ile 24.000 litre arasında değişen hacimlerde üretilebilir. Bu araçların çok büyük olması nedeniyle taşıdıkları su miktarı da oldukça fazladır.

Paslanmaz Arazöz İmalatı ve Arazöz Fiyatları

Paslanmaz çelik arazöz araçları,  yüksek kalite standartlarına uygun olarak ST-37 veya ST-52 sac çeliğinden ya da isteğe göre 304L/316L 2B paslanmaz çelikten üretilmektedir.Müşteri ihtiyaçlarına göre, kabuklar modifiye elips veya yarıçaplı bir modifiye trapezoid ile yuvarlanarak, istenen hacim dağılımı ve/veya dikiz görünürlüğü sağlanabilmektedir. Arazöz modelleri ihtiyaç duyulan kapasitede üretilmektedir. Örneğin, Teknik Tanker olarak 3 tonluk, 5 tonluk veya farklı tonajlarda arazözler üretebilmekteyiz. Üretilen tonaja göre arazöz fiyatları değişebilmektedir.

Arazöz araçlarında kullanılan örnek ekipmanlar;

Tek kademeli ve iki kademeli su pompası,

Çok amaçlı itfaiye tipi su pompası,

Vakum üniteli otomatik emişli su pompasıdır.

Arazöz, tanker ve vidanjör arama.